top of page
  • Lukáš Bejček

ORIGINÁLNÍ BUTIKOVÉ KINO PŘÍTOMNOST

Na pražském Žižkově se otevírá veřejnosti nové kino Přítomnost. Projekt vznikl ve spolupráci domu RadostAerofilms a festivalu Spectaculare. Kino vyniká jak prostorem, tak svým neobvyklým konceptem butikového kina, které je v Praze prvním svého druhu.  Kino Přítomnost se nachází v prostorách významné funkcionalistické stavby na Žižkově, dříve známé jako Dům odborových svazů z 30. let. V roce 2018 byl dům prodán společnosti Dům Žižkov a.s. a byl následně přejmenován na dům Radost. V prostorách funguje kavárna s galerií a veřejnosti byla zpřístupněná také střešní terasa. Noví majitelé se snaží zpřístupnit prostory Radosti veřejnosti, chystá se velká rekonstrukce a novým přírůstkem ve spodních patrech je právě kino Přítomnost.

Sedadla v sále, foto: Lukáš Bejček
Sedadla v sále, foto: Lukáš Bejček

Od ostatních kin pod záštitou Aerofilms se Přítomnost liší hlavně svou podobě butikového kina s atypickým sezením, přímo v sále s kapacitou 90 osob se nachází bar, který bude otevřený po celou dobu promítání. Bar bude v průběhu mimo jiné nabízet i speciální silent menu, aby se narušování kontinuity projekce snížilo na minimum. Obsluha bude stoly průběžně obcházet, aby hosté nemuseli v průběhu filmu vstávat a díky spolupráci s MasterCard bude celý prostor cashless zónou, kde půjde platit pouze platební kartou. Komfortní sezení bylo vyrobeno českou společností Egoé a o květinové instalace se postaral ateliér Haenke.

Sedadla v sále, foto: Lukáš Bejček
Sedadla v sále, foto: Lukáš Bejček
Bar v sále, foto: Lukáš Bejček
Bar v sále, foto: Lukáš Bejček

Cílem Jiřího Šebesty z Aerofilms, který se dříve podílel na projektech jako je Aeroport na MFF v Karlových Varech či Manifestu, bylo vytvořit prostor, který v Praze chyběl. „V Česku i ve světě kina stále častěji nabízejí alternativní a mimořádný obsah v pohodlném zázemí. V kině dneska chcete zažít více, než jen vidět film a odejít. Trend je nabídnout v prostoru zážitek na celý večer. Tak chápeme i butikové kino. Baví nás místa, kde se lidé setkávají – a která jsou trochu zahalena tajemstvím. Vyhledáváme nová místa s potenciálem a nábojem,“ nastínil Šebesta s tím, že sál v domě Radost byl pro takový koncept ideální, neboť byl dlouho prázdný. Sál je vybaven moderním prostorovým zvukem 7.1 a 4K projektorem a nabídne kromě filmových projekcí také večery za přítomnosti DJe, půlnoční projekce a nebo “Film & Breakfast”. Pořádat se budou také koncerty, večírky, degustace, konference, worshopy či festivaly. 

Kino Přítomnost, foto: Lukáš Bejček
Kino Přítomnost, foto: Lukáš Bejček
Vstup do kina z ulice Siwiecova, foto: Lukáš Bejček
Vstup do kina z ulice Siwiecova, foto: Lukáš Bejček

Sál bude otevřen vždy 30 minut před začátkem představení, cena vstupenky je momentálně 210,- a program nadcházejících projekcí a dalších akcí je již dostupný na stránkách kina Přítomnost a na GoOut.cz.


bottom of page